Ať jsi kdo jsi...

... jsi srdečně vítán!

 Přejeme Ti příjemný čas strávený brouzdáním na našich www. stránkách.

  

Novoroční...

Pár slov, pár veršů –
trocha přání,
pár ohlédnutí – vzpomínání ...
už zase rok je pryč...
Co všechno nás v něm potkávalo...
Nebylo toho věru málo,
však čas zahodil klíč...
Nic už se z něho
vrátit nedá;
ať slunná chvíle,
nebo šedá –
všechny jsou minulostí...
Život je těžký –
však přec krásný,
člověk v něm –
smutný, nebo šťastný –
hledí vstříc budoucnosti...
Ač život nám dal
mnohdy pěstí,
tak zapomeňme na bolesti –
zvedněme oči výše...
Bůh uchopí nás
do svých dlaní –
a dá nám svoje požehnání,
tak tichounce, tak tiše...
(Věra Gajdošíková,
Chci Tě chválit...)

 

Jak se kdo dívá ...

    Jedna chudá žena,, která znala jen starost o každodenní obživu a navzdory úsilí a dřině neměla vůbec nic hezkého pro radost, uviděla jednou na trhu poprvé v životě zrcadlo. Vzala je do ruky, pohlédla do něj a to, co uviděla, ji naplnilo tak velkou radostí, že si zrcadlo za svoje jediné peníze koupila. Doma koupenou věc dobře schovala před manželem, protože si byla jista, že by s takovým utrácením, jak by to jistě nazval, nesouhlasil. Ale samozřejmě si nedokázala odepřít, aby se čas od času do zrcadla nepodívala a nezaradovala se nad divem, který tam viděla a který se také díval na ni. Manžel si za čas začal všímat malých změn v jejím chování a brzy byl přesvědčen, že před ním žena něco skrývá. Proto využil příležitosti, a když jednou odešla z domu, prohrabal její skrovný majetek a našel zrcadlo. Vzal je do ruky a podíval se do něj...

,,Zatraceně!" zvolal. ,,Cožpak jsem si to nemyslel? Má jiného. Ale naštěstí je ten chlap ošklivý jak noc...,,

 

 MIMINKA V DĚLOZE ...

 

- Věříš v život po porodu?

- Určitě, něco po porodu musí být. Možná jsme tu hlavně proto,abychom se připravili na to, co bude pak.

- Blbost, žádný život po porodu není. Jak by vůbec mohl vypadat?

- To přesně nevím, ale určitě tam bude víc světla než tady. Třeba budeme běhat po svých a jíst pusou.

- No to je přece nesmysl! Běhat se nedá a jíst pusou, to je úplně směšné! Živí nás přece pupeční šnůra. Něco ti řeknu, život po porodu je vyloučený- pupeční šnůra je už teď moc krátká.

 - Ba ne, určitě něco bude. Jen asi bude všechno trochu jinak, než jsme zvyklí. Tunel, na jeho konci světlo...

 - Ale nikdo se přece odtamtud po porodu nevrátil. Porodem prostě život končí - a vůbec, život není než velká stísněnost v temnotě.

 - No, já přesně nevím jak to tam bude po porodu vypadat, ale každopádně uvidíme mámu a ta se o nás postará.

- Mámu? Ty věříš na mámu? A kde má podle tebe být?

- No přece všude kolem nás! V ní a díky ní žijeme. Bez ní bychom nebyli.

- Tomu nevěřím. Žádnou mámu jsme nikdy neviděli, takže je jasné, že žádná není.

- Ale někdy, když se ztišíme, můžeme ji zaslechnout, jak k nám promlouvá. Víš, já si myslím, že opravdový život nás čeká až potom...

 

"Maminka"

Byla vytyčena trasa nové silnice, ale poblíž jedné vesnice bránila její stavbě velká skála. Stavitelé se rozhodli, že nejvyhodnější řešení bude krátký tunel. Vesničané si několik dní museli zvyknout na signál trubky a ohlušující detonace.

Dělníci byli zkušení muži, pro které odstřel patřil ke každodenní práci. Střelmistr naplnil vyvrtanou díru dynamitem, potom zatroubil signál a lidé se ukryli do bezpečí. Nikdy se žádné neštěstí nestalo.

 

Jednoho dne se však přihodilo něco neočekávaného. Sotva signál trubky dozněl a zápalná šňůra už hořela, takže každým okamžikem muselo dojít k výbuchu, uviděli muži ke svému zděšení malé dítě běžící přímo k místu odstřelu. Děcko nic netušilo o hrozícím nebezpečí, bezstarostně se sehnulo a sebralo zajímavě zbarvený kamínek. Muži zachvácení panikou stáli za bezpečnostními zátarasy, volali na dítě, dávali mu znamení rukama, ale dítě jim jen vesele zamávalo. Jako kdyby jim hrůza ochromila nohy nikdo z nich nevyběhl, aby dítě zachránil, protože všichni věděli, že cestu zpátky by už nestihli. Osud vykročil svou cestou...

 

    Dítě by jistě bylo rozdrceno masou kamene, kdyby nepřiběhla jeho matka. Okamžitě pochopila situaci a udělala něco, co v takové chvíli může udělat jenom matka: klekla si a s úsměvem rozevřela náruč.

 

Dítě se k ní rozběhlo. Když tichem zaburácel výbuch, bylo už v bezpečí v jejím objetí.

 

 

 

 

Recept na hezký nový rok 2011

Vezme se 12 měsíců,

pořádně se očistí

od veškeré zlomyslnosti, chamtivosti a nenávisti.

Každý měsíc se rozdělí

střídavěna 28,30,31 dílků,

takže vystačí na celý rok.

Potom se každý den upraví tak,

že se vezme jedna porce důvěry,

jedna dávka poctivé práce,

dvě dávky dobré nálady,

přidají se tři vrchovaté lžíce optimismu,

čajová lžička snášenlivosti,

zrnko taktu

a špetka trpělivosti.

 

Vše se pěkně promíchá

 

 

a bohatě zaleje láskou.

 

Takto připravený pokrm se ozdobí kytičkou pozornosti

a podává se s milým úsměvem

a dobrým přátelským slovem.

 

Mana   "Ma-na"   Mana 

    Po všech zázracích a velikých věcech, které Izraelci prožili při vyjítí z otroctví Egypta, přišly na řadu obyčejné starosti. Mezi ně určitě patřily tak běžné záležitosti jako sehnat něco k snědku pro rodinu. Ale co na poušti vykouzlíte?

Člověk vůbec nic, ale Bůh...

Po všech těch zázracích narození malého miminka a po prvních dnech, kdy je vše tak nové a slavnostní, přichází na řadu ty obyčejné dny. Je třeba se postarat o nový život, je třeba dát najíst a přebalit a vykoupat a...

Jste z toho celé unavené, ale co můžete dělat? Člověk vůbec nic, ale Bůh...

Pán Bůh vždycky dovede překvapit. Jednoho rána se probudili a na zemi leželo něco jako... jak to popsat? No víte, vypadalo to jako... "Mana?" Ptali se jeden druhého a nevěřícně na sebe koukali. Mana totiž v překladu znamená: Co je to? A to už zůstalo. Dům izraelský pojmenoval ten pokrm mana. Byl jako koriandrové semeno, bílý, a chutnal jako medový koláč. 2 Mojžíšova 16,31

Mana byl dar od Boha, příjemné překvapení v době tak reálných potřeb hladu. Milé maminky, v době vaší únavy z tak reálného života bez známek romantiky, čekejte manu, proste o manu, o nové síly a překvapení od Pána Boha. A vytrvejte v úkolu, který Vám Pán Bůh svěřil - pečovat a starat se a svědčit o velikých věcech Božích dalšímu pokolení. A také pamatujte, že to nejlepší je teprve před námi.

Tomu, kdo zvítězí, dám jíst ze skryté many... Zjevení Janovo 2:17

Přeji Vám, ať na těchto stránkách najdete sladké potěšení pro všední dny.

 

 

pastor - Jiří Chodura

 

Nejbližší setkání 

kde?

Fara

u evangelického kostela v Návsí

kdy?

středa 10. července  2013

v 9,00

Setkání maminek
"Grilování s maminkami,
pro děti připraven bohatý program
- skákací hrad apod..."

 

 Určitě si nenech ujít! 

 

Jsi srdečně zvána Ty i tvoje ratolesti...

 

A pak, že nejsi bohatá...

Představte si, že vám banka otevře účet s 57600 €, přičemž je třeba dodržet jen 2 pravidla.

Pravidlo první:

Večer všechno to, co za den neutratíte, ZMIZÍ; Nemůžete podvádět, např. připsat peníze na jiný účet. Můžete jen utrácet...

Každé ráno vám banka otevře nový účet s 57600 € na den.

Pravidlo druhé:

Banka může tuto „hru“ bez předchozího varování přerušit. V určitém okamžiku vám může říct, že hra je ukončena, že ruší váš účet a že další už otevřít nemůže.

Co byste udělali?

Utratili byste všechny peníze pro své potěšení? Dali byste spoustu darů osobám, které máte rádi, abyste jim udělali radost? Našli byste způsob jak utratit každou minci? Ano?

Tuto zázračnou banku máme všichni: Je to ČAS!

Každé ráno když se vzbudíme, máme na účtu 57 600 sekund života na den a když večer jdeme spát, nedá se udělat žádný „převod“. To, co jsme prožili a co se stalo je „včerejšek“.

Každé ráno se kouzlo opakuje a my hrajeme s jediným neměnným pravidlem: v každém okamžiku se náš život může zastavit bez jakéhokoliv varování. Takže - co uděláme s našimi každodenními 57 600 sekundami?

Život je krátký a krásný zároveň, jen je třeba ho umět žít!

ŽIJTE život a UŽÍVEJTE si ho! Pěkný den!

 

Je to opravdu tak?

   Když jsi se dnes ráno probudil, všiml jsem si Tě a doufal jsem, že mi povíš alespoň jednu větu, nebo pár slov, prosíc o můj názor anebo děkujíc za to, co se stalo včera. Ale viděl jsem, že jsi byl velmi zaměstnaný hledáním toho, co si oblečeš do práce. Byl jsem trpělivý, když jsi utíkal z domu, a při tom se oblékal ......

     Vím, že jsi měl tolik času, aby ses zastavil a řekl mi: ČAU. Byl jsi však velmi zaneprázdněný.

     Kvůli tomu jsem znovu dovolil, aby se zrodil nový den a udělal jsem ho pro tebe. Naplnil jsem ho barvami a sladkým zpěvem ptáků, aby jsem viděl, že jsi mě slyšel. Pozoroval jsem tě, když jsi šel do práce a čekal jsem tě trpělivě celý den. Dal jsem ti sílu ke všem věcem, které jsi měl udělat, ale byl jsi příliš zaměstnaný, aby jsi mi něco řekl. Když ses vracel domů, viděl jsem tvoji únavu a chtěl jsem tě osvěžit, vždyť voda odnáší stres...

     Ale když začalo pršet, rozzuřil jsi se a urazil jsi moje jméno. Moc jsem doufal, že mi budeš něco vyprávět, vždyť bylo ještě tolik času. Ty jsi však zapnul televizi a já jsem opět čekal. Během programu jsi povečeřel, ale na mně jsi opět zapomněl a neřekl jsi ani slovo. Všiml jsem si, že jsi velmi unavený a toužíš po tichu, tak jsem zatemnil nebe a rozsvítil svíčku. Bylo to moc krásné, ale tebe to vůbec nezajímalo. Byl jsi zničený. Popřál jsi celé rodině dobrou noc, lehnul si do postele a v momentě jsi spal. Provázel jsem tvoje sny hudbou, noční ptáci se rozezpívali, ale to není důležité, protože ty sis ani neuvědomil, že jsem tu stále pro tebe. Mám více trpělivosti, než si dokážeš představit.

     Taky by se mi líbilo, kdybych tě naučil mít trpělivost s druhými. MÁM TĚ RÁD a každý den čekám na tvou modlitbu. I krajinu jsem vytvořil jen pro tebe.

     Dobře, opět jsi se probudil a já jsem tady se svou láskou a čekám na tebe. Věřím, že dnes mi věnuješ aspoň trochu času.

 Pěkný den...

    Tvůj otec Bůh

   

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode